Rekonstrukce s odborníkem?

obývací pokoj žlutá

Že se sami chystáte na změnu vaše domova, nebo plánujete změnu pracovního interiéru? Interiérový architekt s dlouholetými partnerskými firmami může pomoci. Už jste se nad tím zamysleli? Rekontrukce není snadná, ale zvládne ji přeci každý. Nebo ne?

Častokrát se setkávám s kladnými odpověďmi na obě tyto otázky. Zároveň ale nechybí ani pochybnosti o tom, jestli se to vlastně ve výsledku vyplatí. Moje rada je jednoduchá. Každá rekonstrukce má svůj rozpočet. Určete si částku, kterou chcete do svého bytu investovat. Jakou část z toho činí cena za interiérového architekta? A oproti tomu zkuste zapřemýšlet nad tím, kolik financí a času budete muset investovat, pokud uděláte ve svém rozhodování špatný závěr?

Řešila jsem už nejednou situaci, kdy klienti nejdříve rekonstruovali sami a rady hledali jen u svých přátel. Jenže jak už to tak bývá, chyběly jim zkušenosti a ve finále pomoc stejně potřebovali. Vůbec to neznamená, že by si s výsledkem neporadili a problém nevyřešili, ale ruku na srdce. Pokud by využili odborníka v oboru hned, ušetřili by si čas, nervy a často i nemalou částku. Jako interiérový architekt jsem viděla už stovky různých řešení, některá horší, některá lepší. Každé takové je možné aplikovat na nového projektu. Zkušenost je prostě nedocenitelná! Tak to prostě je.

Plánujete stavbu nebo rekonstrukci? Poptáváte dodavatele? Tvoříte tabulky s rozpočtem? Podívejte se na můj odhad nákladů!

Vaše Eva Lövenhöferová,
architektka funkčních interiérů

Komentáře