Prostor pro nové věci

prostor pro nové věci

Je tu leden, první měsíc nového roku. Víte, co vám rok 2018 přinese? Já to nevím. Můžu si jen přát. Tušit. A doufat v to. První úkol roku zní “udělat si prostor pro nové věci“.

Abych své tužby podpořila, udržuju si mysl v pohodě. Protože klidná a veselá mysl je půl přání. A to doporučuji i vám. Jedna z činností, která vás do pohody zaručeně dostane, je úklid místa kolem vás. Jeho vyčistění přinese prostor pro nové věci. A kdy jindy se do toho pustit než právě na začátku nového roku, v období dlouhých večerů?

Jak na úkol “udělat si prostor pro nové věci”?

Začít můžete úklidem všeho starého a odstraněním nepotřebných věcí jako jsou dekorace, květiny, oblečení, kosmetika, boty … Já osobně neuklízím cíleně před Vánoci či jinými svátky. Tuhle očistnou aktivitu si dopřávám průběžně během celého roku.

Co se starými dekoracemi a oblečením? Darujte je nebo třeba vyměňte s kamarády. Osvěžíte tak svoji mysl něčím novým. Pro zatočení se starými věcmi existují i webové nebo facebookové stránky, kde můžete své okoukané kousky vyměnit anebo dokonce prodat.

Když si uděláte místo ve svých skříních, budou se vám lépe organizovat. Navrhuji ukládat věci tematicky, například oblečení v ložnici nebo šatně. Věci ve skříni je dobré rovnat podle toho, jak často je používáte. Třeba pro bedny na vánoční dekorace sáhnete 2x do roka, stejně jako na Velikonoce. Umístěte je tedy tak, aby nepřekážely.

Sportovci by měli mít po ruce sportovní potřeby, cestovatelé zase své oblíbené batohy, brašny nebo kufry. Není zrovna příjemné přenášet zavazadla na zabalení sem a tam. Stejně jako sezónní oblečení, které se občas zbytečně uklízí a vyměňuje, když začíná další sezóna.

Nový rok nám přinese hodně nového. Nové věci i zážitky. Udělejme si na ně prostor v interiéru i ve své hlavě, ať se nám tam vejdou.  A hlavně – buďme v pohodě!

Vaše Eva Lövenhöferová,
architektka funkčních interiérů

 

Komentáře