U architektky doma

Mé klienty často zajímá, jak architektka žije a jak to u ní doma vypadá. Proto jsem se rozhodla zveřejnit fotografie svého bydlení a připsat k nim pár řádků. Věřím, že u mě neplatí, že kovářova kobyla chodí bosa. Bydlí se nám totiž barevně a hlavně dobře.

Naše rodina žije nedaleko Prahy, kousek od Vltavy, Sázavy i Berounky, ve Zvoli. Je nás 5. Já a moji čtyři muži. Vzhledem k velikosti a skladbě naší domácnosti byly požadavky na vnitřní uspořádání jasné – interiér musí být praktický s minimálními nároky na úklid. A podařilo se!

Rybičky, knihy a umění

Milujeme knihy a i když si dnes často zakoupíme ty elektronické, pěkných pár polic knih vlastníme. Proto jsme si na ně pořídili originální knihovnu, která je dominantou našeho obýváku. Jsme příznivci umění. S manželem se po dvacetiletém soužití neobdarováváme měkkými dárky, ale uměleckými předměty, které těší naše oči každý den. Náš dům je tak plný zajímavých obrazů nebo sošek.

Mám ráda zvířata. Vzhledem k počtu dětí jsem se ale rozhodla pouze pro chov rybiček. Náš obývací pokoj nám díky tomu zútulňuje akvárium, které večer svítí místo krbu.

Domácká moderna s podklady z cest

Základ bydlení byl položen před 20 lety, kdy jsme si pořídili řadový dům. Líbilo se nám, že je řešen velmi prakticky. Měl totiž hodně úložných prostor a rozumně velké pokoje. My jsme v něm navíc vybudovali samostatný pokoj na půdě, což u řadovek většinou možné nebývá. Do budoucna přemýšlím o změně velikosti oken v obývacím pokoji. Líbilo by se mi větší propojení se zahradou, která je obzvlášť letos krásně zelená.

Naše bydlení má současnou podobu už 10 let. Což krásně dokládá fakt, že i moderní interiér může být útulný a na dlouho. Osvěžení vždycky přichází s našimi cestovatelskými úlovky. Naposledy jsme si v Maroku pořídili koberec od místních výrobců.

Inspirativní je pro mne Architectural Digest India. Tuhle stránku jsem při zařizování bydlení neznala, nicméně tam někde prostě jsme. Jsme akční rodina. Stejně tak akční, motivující a hravě barevné je i naše bydlení.

Přeji vám také bydlení, které bude odpovídat vaší nátuře!

Vaše Eva Lövenhöferová,
architektka funkčních interiérů

Komentáře